Skip to main content

Про нас

Починаючи з 1982 року Орджонікідзевський район почав поповнюватися жителями нових мікрорайонів. Тоді ж був створений план будівництва нових і реконструкція старих лікувально-профілактичних установ. 1 серпня 1991 року, відкрилася 9 поліклініка. Головним лікарем поліклініки призначена Буренкова Людмила Іванівна.

З січня 1997 року 7тыс. дітей були приєднані до міської поліклініки № 9. Усі ці роки педіатри і терапевти вчилися працювати спільно, а віддаленість і компактність мікрорайонів сприяла цьому. Тому не випадково в 1999 р. поліклініка №9 була включена в число експериментальних по впровадженню сімейної медицини. На першому етапі в 2000 році підготували на курсах ХМАПО (кафедра сімейної медицини) 34 лікарі і 36 медсестер. Після 2000 року в поліклініку було прийнято 12 молодих лікарів, 8 з них пройшли курси спеціалізації по сімейній медицині і отримали сертифікати. Таким чином, уся дільнична служба (педіатри і терапевти) були навчені і мали сертифікати сімейних лікарів. У грудні 2002 р. обласною атестаційною комісією дільничні педіатри і терапевти, що мають сертифікати, були атестовані з метою підтвердження категорій, що дозволило з 1 січня 2003 р. почати роботу на посадах сімейних лікарів.

На підставі наказу міського управління охорони здоров’я № 276 від 09.08.2002 р. і районного управління № 71 від 28.12.2002г. з 1 січня 2003 року міська поліклініка № 9 була реорганізована в поліклініку, працюючу на принципах сімейної медицини.

Це було зроблено з метою реалізації плану поетапної реорганізації надання населенню м.Харкова первинної медико-санітарної допомоги з впровадженням сімейної медицини в систему охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 червня 2000 р. № 989 “Про комплексні заходи щодо впровадження сімейної медицини в систему охорони здоров’я”, наказу МОЗ України від 11.09.2000 р. № 214 “Про затвердження плану поетапного переходу до організації первинної медико- санітарної допомоги на засідках сімейної медицини”, розпорядження Харківської обласної державної адміністрації від 11.08.2000 р. № 758 “Про комплексні заходи щодо впровадження сімейної медицини в області”, а також наказу управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації від 13.09.2000 р. № 263 “Про комплексні заходи щодо впровадження сімейної медицини в області”.

Організовано 33 ділянки сімейних лікарів. Населення району діяльності поліклініки в 2003 році склало 50015 чоловік, в т.ч. 6791 дитину. До січня 2003 р. у поліклініці було 2 терапевтичних, 1 дитяче і 1 шкільно-дошкільне відділення. Переглянувши дислокацію ділянок, враховуючи компактність мікрорайонів і нормативи, було створено 4 відділення сімейної медицини. З розрахунку 1500 чоловік на 1 сімейного лікаря (діти + дорослі) вийшло 33 ділянки.

У березні 2006 року відкрито відділення загальної практики сімейної медицини в найбільш віддаленому мікрорайоні “Горизонт”, куди переведено 4-е відділення сімейної медицини.

Нині для надання консультативної, діагностичної і лікувальної допомоги в структурі поліклініки функціонують:

Центр первинної медико-санітарної допомоги до складу якого входять:

3 відділення загальної практики сімейної медицини;

Жіноча консультація (лікарі: акушер-гінеколог, дерматовенеролог);

Відділення фахівців №1, в якому ведуть прийом невропатологи (дорослі і дитячий), офтальмологи (дорослі і дитячий), отоларингологи (дорослий і дитячий), кардіолог, інфекціоніст (дорослий і дитячий), лікар функціональної діагностики, лікар УЗІ, стоматологи, ендокринологи;

Відділення фахівців №2, до складу якого входять кабінети: ізолятор, прищепні (дитячий і дорослий), процедурні (дитячий і дорослий);

Хірургічне відділення, в якому ведуть прийом хірурги, травматолог, онколог, уролог, дитячий хирург- ортопед-травматолог;

Клініко-діагностична лабораторія, до складу якої входить біохімічний і бактеріологічний відділи;

Рентгенологічне відділення;

Відділення відновного лікування;

Денні стаціонари на 30 терапевтичних і 15 акушерсько-гінекологічних ліжок;

Центральне стерилізаційне відділення;

Реєстратура.

У поліклініці є філії учбових баз ХМАПО : кафедра загальної практики сімейної медицини,

кафедра невропатології і дитячої неврології,

кафедра фізіотерапії і курортології,

кафедра педіатричної гастроентерології і нутрициологии.

 

З 2010 року поліклінікою № 9 керує головний лікар Амелін Олександр Федорович.